Fibromialgia

Fibromialgia to zespół chorobowy charakteryzujący się uogólnionym bólem w układzie ruchu z występowaniem charakterystycznych punktów, rozmieszczonych
symetrycznie (tzw. punktów spustowych), wrażliwych na ucisk, któremu towarzyszy uczucie przewlekłego zmęczenia, wrażenie sztywności oraz sen niepowodujący poczucia odpoczynku. Około dwóch na stu dorosłych cierpi z powodu tej dolegliwości - w tym wiele dziesiątek tysięcy ludzi w Europie. Fibromialgia dotyka głównie kobiety między 20 a 60 rokiem życia.

Objawy i dolegliwości

Przewlekły ból i sztywność, głównie szyi, bioder, ramion i dłoni, są objawami fibromialgii. Ponadto pacjenci z fibromialgią mogą cierpieć z powodu problemów trawiennych, dolegliwości skórnych, egzemy, suchych oczu i suchości w jamie ustnej, a także mrowienia lub pieczenia w kończynach oraz nieprawidłowego - złego - snu. W rezultacie występujące wyczerpanie, a ostatecznie chroniczny niedobór energii, są objawami niezwykle powszechnymi. Ma to wiele negatywnych, nasilających się objawów.

Statystyki i liczby

Tysiące osób cierpi na fibromialgię. 70% cierpi na problemy ze snem, 50% ma trudności z chodzeniem , a 55% cierpi na depresję.

Przyczyna

Do niedawna dość trudno było ustalić przyczynę fibromialgii, choćby dlatego, że nie można jej zobaczyć na zdjęciu rentgenowskim. Nic więc dziwnego, że diagnoza fibromialgii była często wynikiem eliminacji innych dolegliwości. Ale było tak do niedawna. W 2013 r. profesor Frank L. Rice, neurolog z University of New York, wykazał, że fibromialgia może być związana z zaburzonym przepływem krwi. I to właśnie zakłócony przepływ krwi jest źródłem bólów mięśnii innych dolegliwości - w tym wyczerpania - na które cierpią pacjenci z fibromialgią.

Oparcie na nauce

Tak więc przyczyna fibromialgii została zbadana naukowo. Najpierw w dniu 20 maja 2013 r. wyniki te zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Pain Medicine of The American Academy of Pain Medicine. Wynikom badań profesora Rice'a poświęcono wiele uwagi na całym świecie zarówno w środowisku naukowo-medycznym jak i w mediach. W Holandii zostały one opublikowane przez Elsevier – firmę zajmującą się analizą i udostępnianiem danych oraz informacji naukowej, i jednocześnie jedno z największych światowych wydawnictw naukowych. Ale jest coś więcej. W dniu 6 listopada 2013 r. Newton opublikował w Health Ring, że wzrost pH w mięśniach koreluje ze zmniejszonym przepływem krwi w mózgu w wyniku utrzymującego się zwężenia naczyń (skurcz naczyń) w naczyniach krwionośnych w mózgu. PBM ma również odpowiedź na to zagadnienie.

Poprawa zdrowia

Ustalono przyczynę fibromialgii, gdzie rozwiązanie jest w zasięgu ręki.. PBM optymalizuje krążenie krwi, zwalcza zakwaszenie i optymalizuje poziom serotoniny. Tak więc minęły czasy nieskutecznych środków przeciwbólowych, leków przeciwzapalnych i środków uspokajających – i związanych z tym wszystkich okropnych skutków ubocznych. Dzięki Laeq,
PBM, laserowi domowemu i aplikacji Laeq możesz skutecznie zwalczać fibromialgię. Nie tylko w sensie leczenia objawów: mówimy tu o prawdziwym wyleczeniu.

"" was added to wishlist